Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Kontekst. Chciał nie chciał Marka J.

20.04.2020 21:00:00

Nikomu w tych czasach nie jest lekko, ale są ludzie w czepku urodzeni. Np. Marek Jakubiak, który z powodzeniem realizuje starą maksymę Lecha Wałęsy - „nie chcem ale muszem”.

Teraz też chodzi o wybory prezydenckie, i Jakubiak również nie miał zamiaru kandydować. Ale...  - Powstała inicjatywa zbierania podpisów i chciał nie chciał, trzeba startować –pochwalił się publicznie kandydat.

Jako się „rzekło” tak się „zrobiło”. Do Marka Jakubiaka przyszli ludzie, namówili go do zarejestrowania komitetu wyborczego  i zapewnili:  - Pan nie musi nic robić, my te podpisy uzbieramy. Więc pan Marek nic nie robił. A listy zapełniały się nazwiskami, peselami, podpisami... - Codziennie przychodzą do mnie paczki. Ludzie mówią: Panie Marku, zebraliśmy dla pana, przesyłamy. Listonosz mi się buntuje – relacjonował „kandydat na fotel pierwszej osoby w państwie”.
Trzask-prask, nie minęły dwa tygodnie i 23 marca do Państwowej Komisji Wyborczej przywieziono worki ze 140 tys. podpisów (wystarczyłoby 100 tys.)...

Ryszard Marut

 Cały tekst w nr 17 TC (w kioskach 21 kwietnia br.)

autor: red.

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • LEW, 2020-04-21 09:55:53
    KOCHANI
    BŁAZENADA- PYCHA zwykłe CHAMSTWO--TUPECIARSTWO--BEZCZELNOŚĆ-- w tle obiecana BEZKARNOŚĆ .