Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. ŻCK
fot. ŻCK

Żuromin jeszcze nie tak dawno temu i dziś

08.05.2020 11:20:00

Taką nazwę nadano cyklowi zdjęć, które ukazują się na stronach Żuromińskiego Centrum Kultury. Na dawnych fotografiach miasto wygląda... zielono.

Uwagę na dużą ilość zieleni zwracają komentujący zdjęcia mieszkańcy powiatu żuromińskiego. Według nich „wybetonowanie” placu Piłsudskiego miało negatywny wpływ na estetykę miasta. Na fotografiach z początku XXI w., a więc sprzed niespełna 20 lat, widać szpalery drzew w parku przy centrum. Budynki sprawiają wrażenie zaniedbanych, ale skutecznie odwraca od nich uwagę wszechobecna zieleń. Na fotografiach można dostrzec dawny wygląd otoczenia „Zielonego Rynku”, który niegdyś rzeczywiście był zielony, budynek żuromińskiego „okrąglaka”, stacji PKS. „Tyle lat czekałem na to, żeby żurominianie wreszcie odezwali się na temat tego betonowego czegoś, co zastąpiło nasz park. Z biegiem lat zaczynam się zastanawiać, czy takie zmiany, nie powinny być konsultowane społecznie. Wiem, że już za późno i nie wrócą alejki kasztanów, ale zawsze warto rozmawiać na takie tematy, żeby w przyszłości nic podobnego się już nie stało bez zgody mieszkańców” - pisze pod zdjęciem parku na palcu Piłsudskiego jeden z internautów. Takie komentarze powtarzają się wielokrotnie.

„Teraz to nie park tylko parking” – komentuje inna użytkowniczka Facebooka.

A 20 lat temu mieszkańcy Żuromina uważali, że w parku spotykają się narkomani i przesiadują w nim alkoholicy. Czy jednak najlepszym rozwiązaniem było wycięcie drzew?

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz