Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 19 czerwca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl

Kamienica w konkursie Top Inwestycje Komunalne

09.05.2020 12:00:00

Rewitalizacja zabytkowej kamienicy Piankiego przy ul. Warszawskiej 18 w Ciechanowie znalazła się wśród 25 najciekawszych inwestycji samorządów w Polsce, nominowanych w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2020. Wciąż trwa głosowanie w tym konkursie.

Aby zagłosować na zrealizowany w Ciechanowie projekt wystarczy wejść na stronę internetową konkursu: https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2020,78/rewitalizacja-w-ciechanowie,2534/

Kamienica przy ul. Warszawskiej 18, stanowiąca własność gminy miejskiej Ciechanów, została wzniesiona w 1925 r, należała do żydowskiej rodziny  Pianków. Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków. Przeprowadzony przez miasto przy udziale środków UE proces rewitalizacji i nadanie jej nowych funkcji społecznych, kulturalnych i edukacyjnych pozwolił na udostępnienie tego zabytku mieszkańcom miasta, jak również poprawił wizerunek samej ulicy Warszawskiej.

Jak informuje ratusz, wykonana rewaloryzacja i modernizacja z adaptacją zabytkowej kamienicy, przeprowadzona została zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi. Nastąpiła zmiana sposobu użytkowania z przeznaczeniem na cele kulturalne. W obiekcie zlikwidowane zostały bariery architektoniczne.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz