Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Kiedy rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych?

12.05.2020 13:40:00

W poprzednich latach wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych można było składać, poprzez elektroniczny system rekrutacji, już w pierwszej połowie maja. Pod koniec czerwca, czyli po zakończeniu roku szkolnego, uczeń złożone wcześniej dokumenty uzupełniał o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Zgodnie z harmonogramem zaplanowanym na rok szkolny 2020/2021, ogłoszenie list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych przez szkolne komisje rekrutacyjne miało odbyć się 21 lipca.

Ale epidemia z którą obecnie wszyscy się zmagamy, zniweczyła te plany. Ustalony wcześniej harmonogram rekrutacji do klas I publicznych szkół dla młodzieży (liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych I stopnia), trzeba było unieważnić. Nowe terminy składania dokumentów określi minister edukacji narodowej.

- Ciechanowski samorząd powiatowy podobnie jak inne organy prowadzące publiczne szkoły ponadpodstawowe czeka na nowy harmonogram działań ustalony przez MEN. Na stronie internetowej powiatu dostępna jest nasza oferta edukacyjna na rok szkolny 2020/2021, czyli wykaz klas liceów i techników, gdzie będzie można kontynuować dalszą edukację. Podobnie jak w latach poprzednich, rekrutacja będzie prowadzona elektronicznie. Wszystkie zmiany dotyczące procesu rekrutacji będą zamieszczane na stronie internetowej - mówi Marek Marcinkowski, kierownik wydziału edukacji, kultury i sportu Starostwa Powiatowego w Ciechanowie.

Więcej w papierowym wydaniu „TC”. 

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz