Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Recydywa na kwarantannie

13.05.2020 15:16:43

Jeden z mieszkańców Mławy ostentacyjnie łamał zasady izolacji. Policja zmuszona była objąć go „wzmożonymi kontrolami”. Chodzi o 43-letniego mężczyznę, który 4 maja br. został poddany kwarantannie.

Najwyraźniej lekceważył przepisy sanitarne czasów pandemii, a w każdym razie wychodził z domu, spacerował po mieście. Na zakupach pojawił bez zakrytych ust i nosa. Interweniowała załoga sklepu. Na wniosek policji Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna ukarała tegoż obywatela grzywną.  Sankcja jednak zdała się psu na budę – mężczyzna nadal opuszczał swoje mieszkanie, przechadzając się po ulicach.  Gdy patrol policyjny spotkał go w miejscu publicznym, znajdował się on  pod wpływem alkoholu.  O jego nagannym zachowaniu znowu zawiadomił sanepid.

43-latek nie używa aplikacji „Kwarantanna domowa”, toteż policja wzięła go pod swoją szczególną „opiekę”, czyli pod „wzmożoną kontrolę”. Dodajmy, że o  jego karygodnej postawie alarmowali służby także mieszkańcy miasta.

- Izolacja osób pozostających w kwarantannie, to jedna z podstawowych  zasad, która  pozwala walczyć z zagrożeniem epidemią. Osoby lekceważące kwarantannę mogą zostać ukarane grzywną w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych, a nawet aresztowane - przypomina asp. szt. Anna Pawłowska, rzecznik KPP.

autor: KJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz