Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. UMiG Glinojeck
fot. UMiG Glinojeck

Glinojeck: wybudują prawdziwe targowisko

14.05.2020 12:10:00

W przyszłym roku władze Glinojecka chcą wybudować targowisko z prawdziwego zdarzenia. Czekają na nie nie tylko mieszkańcy miasta, ale też okolicznych wsi, zwłaszcza rolnicy.

Obecnie handel targowiskowy (warzywami, owocami, odzieżą, obuwiem i innymi tego rodzaju towarami) odbywa się na półhektarowym placu znajdującym się na obrzeżach miasta, między ul. Fabryczną, a ul. Spokojną.

Targowisko ma powstać właśnie we wspomnianym miejscu. W ramach planowanej inwestycji powstaną m. in. stanowiska handlowe, ciągi pieszo-jezdne i zaplecze socjalne.

Według szacunkowych obliczeń jego budowa będzie kosztowała ok. 1,5 – 1,6 mln zł. 1 mln zł, czyli 63,63 proc. całkowitej wartości projektu, stanowi dofinansowanie uchwalone pod koniec kwietnia przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. Pozostałą część potrzebnych na ten cel pieniędzy wyłoży z własnej kasy glinojecka gmina.

Wykonawcę inwestycji władze gminy będą chciały wybrać jeszcze w tym roku.

Więcej w „TC” z 19 maja.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz