Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Szpital: pacjent z neurologii nie ma koronawirusa

14.05.2020 10:00:00

Są już kolejne wyniki badań chorego z oddziału neurologii ciechanowskiego szpitala. Wszystko wskazuje na to, że pierwszy pozytywny wynik, który napędził dyrekcji szpitala sporo strachu, był fałszywym alarmem. Nie ma on koronawirusa. Teraz placówka czeka na wyniki badań pracowników i innych chorych. W sumie 115 osób.

Jak twierdzi rzeczniczka ciechanowskiego szpitala, tym razem pacjentowi z neurologii wykonano aż dwa badania. Wysłano je dla pewności do różnych laboratoriów.

- Oba wyniki są ujemne, co oznacza, że pacjent nie  jest  chory na koronawirusa. Przebywa u nas od 30 marca. Nie miał objawów, które mogłyby wskazywać na obecność Covid-19. Można przypuszczać, że pierwszy wynik był fałszywie dodatni - informuje Agnieszka Woźniak.

Tym razem wykonano temu choremu nie jedno, lecz dwa badania, żeby mieć stuprocentową pewność. 

Dla placówki, pacjentów, personelu, oczekiwanie na ten wynik oznaczało duży stres. Niestety wiarygodność testów to spory problem.

Szerzej na ten temat w wydaniu papierowym TC

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz