Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

PEC przebuduje sieć ciepłowniczą

15.05.2020 16:00:00

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie za ponad 12 milionów złotych przebuduje sieci ciepłownicze w mieście. PEC pozyskało ponad 8,5 mln zł bezzwrotnej dotacji na realizację tego zadania.

15 maja Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opublikował listę projektów rekomendowanych do dofinansowania w ramach konkursu. Całkowity koszt projektu projektu PEC w Ciechanowie to 12 317 318,40 zł. Składają się na niego kwota przyznanej dotacji 8 510 268 zł, pożyczka zwrotna z NFOŚiGW w kwocie 1 501 812 zł oraz kwota VAT finansowana ze środków własnych.

Jak informuje urząd miasta, zakres projektu obejmuje poprawę bezpieczeństwa systemowego przy przesyłaniu ciepła poprzez budowę sieci cieplnej w celu wyłączenia wyeksploatowanej napowietrznej sieci ciepłowniczej oraz wymianę izolacji termicznej na sieci kanałowej.

Dzięki realizacji projektu polegającego na modernizacji systemu ciepłowniczego (sieci i węzłów cielnych) w znaczący sposób ulegnie poprawie sprawność przesyłu i dystrybucji energii cieplnej na terenie miasta.

Po podpisaniu umów na dofinansowanie z NFOŚiGW ogłaszane będą przetargi na realizację zadania. Roboty wykonawcze będą mogły rozpocząć się po sezonie zimowym.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz