Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. mp.
fot. mp.

Odnawianie dachu z blachy ocynkowanej. Reklama

18.05.2020 16:00:00

Musisz wiedzieć, że dach z blachy ocynkowanej bardziej niż inne dachówki absorbuje promienie słoneczne, przez co jego kolor szybciej blaknie, a poddasze łatwo się nagrzewa. Dodatkowo blacha jest bardzo podatna na korozję.

 

Nie chcemy Cię oczywiście zniechęcać do zakładania tego typu pokrycia, ponieważ mimo wszystko elegancko wygląda i jest stosunkowo tanie. Chcemy tylko zwrócić Twoją uwagę na to, że odnawiając dach z blachy ocynkowanej, warto zastosować profesjonalną farbę na ocynk, która doskonale radzi sobie z wymaganiami tejże dachówki, zamiast pierwszego lepszego preparatu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

Dlaczego warto odnawiać dach z blachy ocynkowanej?

Blacha ocynkowana ma pewne właściwości, które sprawiają, że z biegiem lat, trzeba ją odnowić. Musisz wiedzieć, że nawet niewielka rdza czy złuszczona powierzchnia z czasem może doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń. Proponujemy zatem działać w myśl zasady, że "lepiej zapobiegać, niż leczyć" i pomyśleć o renowacji dachu, zanim trzeba będzie go całkowicie wymienić. Dachówka z blachy ocynkowanej bardzo mocno ulega działaniu promieniowania UV, dlatego szybko się nagrzewa, a jej kolor matowieje i blaknie. Tego typu pokrycie jest również  narażone na korozję i łuszczenie się farby. Dodatkowo jest to materiał, który zmienia swoją objętość pod wpływem temperatury, co nie pozostaje bez znaczenia dla "zachowania" się powłoki. Może ona bowiem pękać, powodując nieestetyczny wygląd, a nawet prowadzić do poważniejszych problemów. Na szczęście specjalistyczna farba do ocynku naszej firmy doskonale radzi sobie z właściwościami blachy i sprawia, że doskonale wygląda przez długi czas.

 

Farba do blachy ocynkowanej – zalety

Idealna farba do blachy ocynkowanej to taka, która "dostosuje się", do jej potrzeb. Zapewniamy, że wszystkie preparaty BEKERFARB jako nieliczne farby na rynku cechują się tym, że tworzą powłokę, która "pracuje" razem z blachą podczas zmiany temperatur. Oprócz tego nasza farba do dachu na rdzę jest w stanie ją przed nią zabezpieczyć, nawet na wiele lat. Sprawia również, że nagrzewanie poddasza zmniejsza się aż o 30%, co jest świetnym wynikiem, zwłaszcza, że blacha niezwykle mocno absorbuje i oddaje ciepło. Dobra farba na ocynk jest również odporna na warunki zewnętrzne i nie straszny jej deszcz, śnieg ani grad. Nawet różnica temperatur nie jest w stanie uszkodzić jej powłoki. Dzięki temu dach będzie odizolowany nie tylko od szkodliwych warunków atmosferycznych, ale również i przemysłowych. Bowiem farba na ocynk cechuje się również odpornością na promieniowanie UV, co jest niezwykle ważne, ponieważ ów czynnik występuje przez cały rok. Specjalistyczny preparat, który jest na niego odporny, chroni dach przed popękaniem, kredowaniem i miejscowymi przebarwieniami.

 

Malowanie blachy ocynkowanej krok po kroku

Zanim nastąpi malowanie blachy ocynkowanej, musimy usunąć z jej powierzchni wszelkie zanieczyszczenia. Na dachu mogą się bowiem niej znaleźć ptasie odchody, pyłki drzew, sadza z komina, substancje chemiczne z atmosfery lub zwykły kurz. Aby usunąć ten brud a zarazem odtłuścić powierzchnię dachu, najlepiej jest użyć myjki ciśnieniowej z dyszą rotacyjną. Powierzchnię dachu należy czyścić pod ciśnieniem min. 300 barów z użyciem detergentu rozpuszczającego tłuszcz. Jeśli nie masz do dyspozycji myjki, to równie dobrą metodą, choć dużo bardziej pracochłonną, będzie użycie szczotki o mocnym włosiu, najlepiej na długim kiju. Na koniec, należy dach spłukać czystą wodą i dopiero po wyschnięciu można przystąpić do malowania. Jeśli jednak zachodzi taka potrzeba,  musimy usunąć starą powłokę. Malować na starą farbę, można tylko wtedy, gdy cała jej powierzchnia mocno przylega do blachy. Dobrym sposobem, aby to sprawdzić jest podważanie starej powłoki szpatułką lub próba oderwania powłoki przy pomocy mocnej taśmy klejącej. Jeśli stara farba nie trzyma się wszędzie blachy, to usuwamy ją za pomocą myjki, drucianej szczotki na kiju lub szlifierki ze stalową szczotką. Do trudno dostępnych miejsc można użyć gruboziarnistego papieru ściernego. Na tak przygotowaną powierzchnię można nałożyć farbę na ocynk.

 

Mamy nadzieje, że wiesz już jak i czym odnowić dach z blachy ocynkowanej. Jak widzisz, nie jest to takie trudne, a może przynieść naprawdę sporo korzyści.

autor: mp.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz