Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Droga Gołotczyzna – Zawady – Nowe Miasto: załatają najgorsze dziury

18.05.2020 16:00:00

Do końca czerwca tego roku najbardziej zniszczone odcinki drogi powiatowej biegnącej z Gołotczyzny przez Chrościce i Zawady do Nowego Miasta, zostaną wyremontowane tzw. metodą potrójnego utwardzenia. Łącznie nakładka asfaltowa zostanie położona na prawie 800 metrach drogi.

Pod koniec kwietnia mieszkańcy Chrościc (gm. Sońsk) skierowali do władz powiatu ciechanowskiego petycję, w której poprosili o wykonanie nawierzchni asfaltowej na ciechanowskiej części wspomnianej drogi.

W swym piśmie napisali m.in.: „Droga od wielu lat jest w katastrofalnym stanie technicznym i nie nadaje się do normalnego użytkowania. W 2009 r. przy współpracy gminy z powiatem na odcinku Gołotczyzna – Kosmy wykonano nawierzchnię potrójnego utwardzenia. Miał to być okres przejściowy do budowy drogi asfaltowej. W tej chwili nawierzchnia jest spękana, z wyrwami i dziurami. Stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia poruszających się uczestników ruchu”.

Ponieważ nie tylko mieszkańcy Chrościc domagali się poprawienia nawierzchni wspomnianej drogi, Zarząd Powiatu Ciechanowskiego po zasięgnięciu opinii Powiatowego Zarządu Dróg i dokonaniu analizy tegorocznego samorządowego budżetu, postanowił wydatkować kilkadziesiąt tysięcy złotych na naprawę najbardziej zniszczonych odcinków drogi.

Więcej w papierowym wydaniu „TC”.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz