Tygodnik Ciechanowski

Środa, 28 lipca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl

Mundurowi uratowali dziewczynkę

09.06.2020 08:30:00

St. sierż. Marcin Demkowski i żołnierz Stanisław Petrykowski udowodnili, że życie ludzkie jest wartością największą oraz że pomagać i chronić - to zasady, którymi kierują się w codziennej służbie. Gdy malutkie dziecko miało wyraźne problemy z oddychaniem i traciło przytomność, mundurowi zachowali zimną krew i ta dramatyczna akcja zakończyła się szczęśliwie.

Do zdarzenia doszło niedzielę w miejscowości Gutków. Policjant z Posterunku Policji w Sońsku oraz żołnierz WOT byli w tej okolicy. W pewnej chwili na drogę wybiegła roztrzęsiona kobieta prosząc o pomoc, ponieważ, jak relacjonowała, roczna dziewczynka dusi się, dostała drgawek i traci przytomność.

relacjonuje ciechanowska komenda, natychmiast na pomoc ruszył st. sierż. Marcin Demkowski oraz Stanisław Petrykowski z V Brygady WOT w Ciechanowie. Mundurowi natychmiast podjęli czynności ratunkowe udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki szybko i profesjonalnie podjętej akcji ratowniczej dziecko zaczęło samodzielnie oddychać i odzyskiwać przytomność.

Policjant i żołnierz monitorowali stan dziecka do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia ratunkowego. Na miejscu lekarz podjął decyzję o przewiezieniu dziewczynki do szpitala w Ciechanowie.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz