Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 19 czerwca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl
fot. KPP Płońsk
fot. KPP Płońsk

Zarzuty dla sprawcy śmiertelnego wypadku

18.06.2020 08:00:00

Prokuratura Rejonowa w Płońsku postawiła zarzuty kierowcy ciężarowego samochodu, który jest sprawcą tragicznego wypadku, do którego doszło 9 czerwca na rogatkach Płońska. Wskutek zderzenia scanii z samochodem osobowym 36 – letnia kobieta zginęła na miejscu a trójka jej dzieci trafiła do szpitala.

Jak twierdzi szefowa płońskiej prokuratury w rozmowie z TC, prowadzący śledztwo mają dowód na to, że kierowca samochodu ciężarowego kłamał relacjonując przebieg wypadku. Tłumaczył się, że rzekomo coś zablokowało mu układ kierowniczy. Z ustaleń biegłego wynika, że że samochód w momencie wypadku był sprawny, a układ kierowniczy działał prawidłowo.

Prokuratura Rejonowa w Płońsku nie ma wątpliwości, że zawinił kierowca ciężarówki, pochodzący z Ełku. W jej ocenie, umyślnie naruszył on przepisy ruchu drogowego. Przede wszystkim jechał zbyt szybko, a do tego przekroczył podwójną linię ciągłą, wjeżdżając na przeciwległy pas ruchu, co spowodowało, że doszło do czołowego zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym.

Przypomnijmy. Osobowym audi podróżowały 4 osoby - matka z 3 dzieci. Kierującej osobówką 36-latki, mieszkanki gm. Załuski pomimo akcji reanimacyjnej nie udało sie uratować. Kobieta zmarła na miejscu. Dzieci w wieku 14, 6 i 2 lata zostały przetransportowane pogotowiem lotniczym do szpitala w Warszawie. 47-letni kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń.

Szerzej w Tygodniku Ciechanowskim.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz