Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 03 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Kłopoty byłego Zarządu PBS w Ciechanowie

25.06.2020 12:00:00

25 czerwca, tvp.info.pl i rmf24.pl. poinformowały, że policja zatrzymała były zarząd Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie.

Zatrzymanie nastąpiło „na polecenie Prokuratury Okręgowej w Koninie, która prowadzi śledztwo dotyczące wyrządzenia bankowi szkody w wielkich rozmiarach”.

„Według śledczych chodzi o niemal 13 milionów złotych. Wśród zatrzymanych jest były prezes, wiceprezes i członkowie zarządu. (…) Zdaniem prokuratury osoby te bezzasadnie wypłacała udziały członkowskie m.in. na podstawie podrobionych dokumentów. Kolejne zarzuty dotyczą udzielania kredytów, mimo braku należytego zabezpieczenia u pożyczkobiorców” - podał RMF 24.

„Prokuratura Okręgowa w Koninie bada nieprawidłowości, do jakich miało dojść w PBS w Ciechanowie od stycznia 2013 r. do listopada 2016 r. (…) Zdaniem śledczych osoby odpowiedzialne za nadzór nad majątkiem bankiem dopuszczały się niedopełnienia obowiązków lub nadużyciu uprawnień. (…) Prokurator uznał, że nie ma potrzeby kierować wniosków o areszty dla podejrzanych. Zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe w wysokości od 25 do 100 tys. zł, dozór policyjny” - podało TVP Info.

Więcej w „TC” z 30 czerwca.

autor: KK

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • LEW, 2020-06-25 16:43:34
    KOCHANI
    A kiedy to samo z PIS-DZIELCAMI UMACZANYMI w pralnię zwaną SKOK --sasin i SPÓŁKA---kiedy ?????