Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 04 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. K. Kowalski
fot. K. Kowalski

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

31.07.2020 09:00:00

W sobotę, 1 sierpnia, także w Ciechanowie odbędą się obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

O godz. 17.00 przedstawiciele organizacji kombatanckich, służb mundurowych, harcerzy i władz samorządowych złożą kwiaty pod tablicą pamiątkową znajdującą się przy ul. Powstańców Warszawskich (przed dawnym NOT-em).

Tuż przed rozpoczęciem uroczystości, punktualnie o godzinie 17.00., czyli godzinie „W” rozpoczynającej powstanie, zabrzmią w mieście syreny alarmowe. Dźwięk emitowany będzie przez minutę. Zgodnie ze zwyczajem wiele osób zatrzymuje się wówczas, aby w ten sposób oddać hołd naszym rodakom poległym w Powstaniu Warszawskim.

O godz. 18.00 przed Miejską Biblioteką Publiczną (budynek Krzywej Hali) odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych. Poprowadzi je Wojciech Gęsicki.

W niedzielę, 2 sierpnia, o godz. 11.30, w kościele św. Piotra, odprawiona zostanie msza święta w intencji poległych powstańców.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz