Tygodnik Ciechanowski

Środa, 30 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Dziwne okoliczności zmiany dyrektora

09.09.2020 08:30:00

W Szkole Podstawowej w Gościszce (pow. żuromiński) na dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego zmienił się dyrektor. Aleksandra Kępa zakończyła pracę na tym stanowisku.

O sprawie poinformowali nas rozemocjonowani rodzice. Okazuje się, że wójt nie powołał byłej już dyrektor na kolejną kadencję. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie dyrektor przeciwstawiła się próbie likwidacji placówki w Gościszce. Jej sprzeciw nie został dobrze odebrany przez radę i władze gminy Kuczbork, co dało się odczuć podczas sesji.

Kolejnym istotnym wydarzeniem z udziałem Aleksandry Kępy było rozstrzygnięcie skargi złożonej na nią w lutym br. przez nauczycielkę Ewę Żurawską oraz przewodniczącą żuromińskiego oddziału ZNP, Marzenę Więckowską. W skargach znalazły się głównie zarzuty o braku współpracy ze związkiem, złe zarządzanie zasobami ludzkimi czy nieprawidłowości w rozdzielaniu funduszu świadczeń socjalnych. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji uznała skargę za zasadną, podobnego zdania była reszta radnych, którzy większością głosów podczas sesji także uznali jej zasadność.

Jak się okazało, Aleksandra Kępa była powoływana na stanowisko dyrektora SP w Gościszce na dwie kadencje, wcześniej przez dwa lata pełniła obowiązki dyrektora. Po 12 latach zarządzania placówką wójt nie powołał jej na kolejną kadencję.

W tej sprawie pojawiają się pewne kwestie budzące wątpliwości. Cały artykuł dostępny jest w aktualnym wydaniu TC.

autor: kuj

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • LEW, 2020-09-09 11:22:37
    KOCHANI
    Stadnina koni -- to tylko ICH---SKROMNY POCZĄTEK ---SUWERENIE--któregoś dnia się obudzisz -- i się dowiesz że jesteś BANKRUTEM---niedługo !!!!