Tygodnik Ciechanowski

Środa, 30 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Żuromin: Rekrutacja do szkół średnich

09.09.2020 11:00:00

W rekrutacji w tym roku brało udział mniej osób niż w roku ubiegłym, a to dlatego, że tym razem do szkół średnich wybierał się pojedynczy rocznik. Likwidacja gimnazjów w ub. r. zawyżyła nieco statystki. Najwięcej uczniów, jak co roku, przyjął Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie.

Szkoła w tym roku otworzyła nowy kierunek - technik grafiki i poligrafii cyfrowej, związany z kierunkiem informatycznym. To najprawdopodobniej rozbiło obłożenie klasy informatycznej, która co roku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku szkolnym do klasy informatycznej będzie uczęszczać 17 uczniów, a na nowy kierunek 19 uczniów. Otwarto także dwa oddziały łączone: technik mechatronik i technik handlowiec (32 uczniów) oraz technik pojazdów samochodowych (26 uczniów). Do szkoły branżowej I stopnia w tej placówce uczęszczać będzie 28 uczniów, także na profil łączony – klasa wielozawodowa i mechanik pojazdów samochodowych. Łącznie żuromińskie technikum wybrało 122 absolwentów szkół podstawowych. Do Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie będzie uczęszczało (do 3 oddziałów pierwszych) łącznie 91 uczniów. Dużo mniej absolwentów niż w roku ubiegłym wybrało kontynuację nauki w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Bieżuniu. Zwykle do jednej klasy uczęszczało ponad 30 osób, a w tym roku będzie to 18 uczniów. Wielu absolwentów podstawówek wybrało kontynuację nauki w Zespole Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej. Otwarto tam trzy oddziały techniczne: technik logistyk (22 uczniów), technik weterynarii (27 uczniów) oraz technik rolnik i technik ekonomik (klasa łączona, 26 uczniów). Łącznie po raz pierwszy do szkoły w Zielonej we wrześniu poszło 75 osób.

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz