Tygodnik Ciechanowski

Środa, 30 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Zdjęcie ilustracyjne, pixabay.com
fot. Zdjęcie ilustracyjne, pixabay.com

Jeżdżą coraz szybciej

10.09.2020 08:00:00

Komenda Powiatowa Policji w Żurominie podsumowała tegoroczne wakacje na drogach powiatu. Doszło do mniejszej liczby wypadków, ale statystyki pokazują, że mieszkańcy jeżdżą coraz szybciej.

Policja porównała tegoroczne wakacje do statystyk z roku ubiegłego. Okazuje się, że w tym roku, w okresie wakacyjnym, doszło do 3 wypadków, jednak żaden z ich uczestników nie stracił w nich życia. Analogicznie w roku 2019 doszło do 7 wypadków drogowych. Mniej było także kolizji, ponieważ odnotowano ich 33, podczas gdy rok temu doszło do 40 stłuczek. Inaczej przedstawia się sytuacja związana z prędkością z jaką poruszają się mieszkańcy po drogach tego powiatu. W roku 2019 policjanci zatrzymali uprawnienia do prowadzenia pojazdów 8 kierowcom, którzy znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Rok później liczba zatrzymanych praw jazdy wyniosła 20.

- Kierowcy jeżdżą szybko, a przecież apelujemy i uczulamy naszych mieszkańców na tego typu wykroczenia. Z naszych danych wynika, że właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków w powie-cie żuromińskim. Czasami, żeby uniknąć tragedii na drodze, wystarczy tylko zdjąć nogę z gazu – komentuje zachowanie kierowców rzecznik żuromińskiej policji, mł. asp. Tomasz Łopiński.

W tym roku zatrzymano także więcej dowodów rejestracyjnych: 51 za brak badań technicznych i 22 za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. W ubiegłym roku, analogicznie: 23 i 45. W obu omawianych okresach zatrzymano podobną liczbę osób kierujących pod wpływem alkoholu samochodem lub rowerem. Choć są to przypadki nieliczne, niestety nadal się zdarza, że osoby będące pod wpływem siadają za kierownicą i stwarzają zagrożenie na drodze.

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz