Tygodnik Ciechanowski

Środa, 30 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Diecezja Płocka
fot. Diecezja Płocka

Pielgrzymi przybyli do Żuromina

14.09.2020 09:00:00

Sanktuarium Matki Bożej Pani Żuromińskiej przyciąga co roku rzesze wiernych z sąsiednich parafii. W tym roku pierwszy raz "gospodarzem" był nowy proboszcz, ks. dziekan Tomasz Kadziński.

Tradycyjnie, w drugą niedzielę września odbywa się odpust w parafii św. Antoniego w Żurominie. Pielgrzymi przybywają do miasta z bliższych i dalszych zakątków regionu. Wyruszają wcześnie rano, aby dotrzeć pieszo do Sanktuarium Matki Bożej Pani Żuromińskiej i brać udział w uroczystej mszy.

W tym roku, nowy ks. dziekan, Tomasz Kadziński, zlecił prace porządkowe w kościele, aby sanktuarium było gotowe na uroczysty odpust.

- To nie remont, chcieliśmy, aby nasza świątynia była odświeżona przed odpustem – wyjaśnia ks. Tomasz Kadziński. Post na Facebooku z czyszczenia kościoła wywołał pozytywne reakcje wśród mieszkańców Żuromina, którzy pochwalili w komentarzach nowego proboszcza za jego działania.

Odpustową mszę w Żurominie poprowadził ks. biskup Piotr Libera, który w swojej homilii nawiązywał do zagrożenia płynącego z "wirusa trawiącego życie duchowe" wiernych niosącym znacznie, jego zdaniem, większe zagrożenie niż choroby ciała.

Relacja w "TC".

autor: kuj

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • LEW, 2020-09-14 15:25:28
    KOCHANI
    ŁADNA POGODA--SPACER NIGDY NIE ZASZKODZI .