Tygodnik Ciechanowski

Środa, 30 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

28 września uroczysta sesja Rady Miasta Ciechanów

15.09.2020 16:00:00

W poniedziałek, 28 września, o godz. 12.00, odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta Ciechanowa na której wybitny aktor Ignacy Gogolewski otrzyma tytuł Honorowego Obywatela.

Uchwałę o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Ciechanowa Rada Miasta podjęła – zdecydowaną większością głosów – już 25 czerwca tego roku. Ale z uwagi na koronawirus, uroczysta sesja na której oficjalnie zostanie wręczony dokument o przyznaniu tytułu, odbędzie się dopiero w tym miesiącu.

Ignacy Gogolewski ma 89 lat. Urodził się 17 czerwca 1931 r. w Ciechanowie. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły teatralnej w Warszawie. W swoim dorobku artystycznym ma kilkaset ról teatralnych i filmowych. Popularność przyniosła mu rola Antka Boryny w telewizyjnym serialu „Chłopi” nakręconym przez Jana Rybkowskiego według nagrodzonej literackim Noblem powieści Władysława Reymonta. W latach 2005 - 2006 był prezesem Związku Artystów Scen Polskich.

Więcej w „TC” z 22 września.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz