Tygodnik Ciechanowski

Środa, 30 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Archiwum
fot. Archiwum

5-letni Filipek po pierwszej operacji

16.09.2020 08:00:00

5-letni Filipek Bugajewski z Ciechanowa jest chory na artrogrypozę (wrodzoną sztywność stawów). W poniedziałek, 7 września, w Warszawie, chłopiec przeszedł trwającą około pięciu godzin operację kolan. Przeprowadził ją dr David Feldman z Paley European Institute.

Jak dowiedzieliśmy się od rodziców dziecka, operacja udała się. Dzięki niej Filipek może już zginać i prostować kolana.

Wykonanie zabiegu nie byłoby możliwe bez finansowego wsparcia ludzi dobrej woli. Na leczenie i rehabilitację chłopca potrzeba bowiem dużo pieniędzy; znacznie więcej niż może na ten cel wyłożyć rodzina małego pacjenta. Przez kilkanaście miesięcy udało się zebrać ok. 372 tys. zł.

Niestety, przeprowadzona kilka dni temu operacja nie rozwiązuje wszystkich problemów zdrowotnych małego Filipa. Potrzebne są jeszcze trzy operacje, które łącznie kosztują ponad 500 tys. zł.

Rodzice chłopca dziękują wszystkim osobom, które wsparły zbiórkę pieniędzy na jego leczenie i rehabilitację.

Więcej w „TC” z 15 września.

autor: KK

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • XYZ, 2020-09-16 20:07:00
    Wsparcie
    Jeżeli coś mogą załatwić pieniądze, należy to wykorzystać. Nie zatracić wyników operacji tak wybitnego specjalisty. Wspólnie damy radę, a Filipek wejdzie w dorosłość jako człowiek samodzielny. Na to nie ma ceny.