Tygodnik Ciechanowski

Środa, 30 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Gołotczyzna:wybrali firmę z Krakowa

16.09.2020 09:35:00

Do ogłoszonego przez Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przetargu na opracowanie dokumentacji budynku magazynowo-edukacyjnego przystąpiły cztery firmy. Budowa takiego obiektu planowana jest na terenie filii muzeum znajdującej się w Gołotczyźnie.

Komisja konkursowa wybrała ofertę pracowni projektowej Marcina Furtaka z Krakowa, która za wykonanie tej usługi zażyczyła sobie ok. 190 tys. zł. Była to oferta z najniższą ceną. Na drugim biegunie tego rankingu była firma, która chciała ok. 415 tys. zł.

Pieniądze na wykonanie dokumentacji wyłożył samorząd województwa mazowieckiego, który dla muzeum jest organem założycielskim. Zgodnie ze specyfikacją przetargu i podpisaną umową, dokumentacja ma zostać sporządzona do końca tego roku.

Muzeum od kilkunastu lat boryka się z brakiem wystarczającej powierzchni magazynowej. Jest ona niezbędna, ponieważ w ciechanowskim muzeum, jak w każdej tego typu placówce, tylko część zbiorów eksponowana jest na wystawach stałych i czasowych.

Dyrekcja muzeum ma nadzieję, że budowa magazynu rozpocznie się w przyszłym roku i zostanie zakończona w roku 2022.

Więcej w „TC” 15 września.

autor: KK

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • PPi N, 2020-09-18 17:31:40
    Zabudować, wybetonować...
    Filia muzeum znajduje się na terenie zabytkowego parku. Zabytkowy park umiera. Choroby i szkodniki w zastraszającym tempie niszczą nie tylko stary drzewostan, ale i młode nasadzenia. Budowla "na miarę XXI wieku" jest dla Gołotczyzny takim samym szczęściem jak Huta im. Lenina dla Krakowa.