Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 19 czerwca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl
fot. Archiwum prywatne
fot. Archiwum prywatne

Kinga Rutkowska nagrywa singiel

25.09.2020 13:00:00

Znana w Żurominie wokalistka, instruktor w Żuromińskim Centrum Kultury, nagrywa swój pierwszy utwór w warszawskim studiu Delphy Records. Czy piosenka zyska popularność?

Kinga jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Na co dzień pracuje z dziećmi, uczy śpiewu, ale także sama śpiewa w Klubie Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojonych w Warszawie. Od zawsze marzy jej się kariera muzyczna, na którą ciężko pracuje. W Żurominie organizuje festiwal „Muzyka Otwiera Duszę”. W ubiegłym roku wystąpiła w „Szansie na sukces” i choć jej wykonanie utworu Haliny Frąckowiak zachwyciło jury, ostatecznie odcinek wygrała inna osoba. Młoda wokalistka nie rezygnuje ze swoich marzeń. Ostatnio udało jej się uzyskać pomoc od starosty sierpeckiego, który przyznał jej grant w wysokości 4 tys. zł na nagranie debiutanckiego singla. Kinga do niedawna mieszkała w powiecie sierpeckim, dlatego postanowiła się zwrócić do zaprzyjaźnionego samorządu.

- Trudno mi określić, dlaczego nie zwróciłam się z prośbą o wsparcie do żuromińskich samorządów... Starostwo Powiatowe w Sierpcu znam dobrze, wiem, że inwestują w kulturę, w rozwój młodych osób. Tutaj co prawda nie zapytałam, ale czułam też, że o takie wsparcie będzie znacznie trudniej – wyjaśnia co nią kierowało przy poszukiwaniu wsparcia samorządu Kinga Rutkowska.

Po przyznaniu grantu, który całościowo nie pokrywa kosztów nagrania singla, Kinga zaczęła intensywnie pracować nad swoim utworem.

- Pomysł z autorskim singlem narodził się w mojej głowie już bardzo dawno. Tak naprawdę od dziecka marzyłam, aby móc z publicznością dzielić się swoimi autorskimi utworami. Wszystko niestety wiąże się z kosztami, ale przy pomocy Starostwa Powiatowego w Sierpcu moje marzenie stało się możliwe. Bardzo dziękuję za tą pomoc. Mam nadzieję, że niedługo będę mogła podzielić się ze słuchaczami moim debiutanckim singlem i muzycznymi nowościami. Pragnę spełniać swoje marzenia, bo muzyka w moim życiu odgrywa bardzo ważną rolę. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki – opowiada nam zadowolona wokalistka.

Cały artykuł dostępny jest w bieżącym wydaniu żuromińskim "Tygodnika Ciechanowskiego" na str. 19.

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz