Tygodnik Ciechanowski

Środa, 28 lipca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl

SP nr 7 na kwarantannie, dyrektor milczy

10.10.2020 18:00:00

6 klas Szkoły Podstawowej nr 7 w Ciechanowie przebywa na kwarantannie. Jako, że ostatni kontakt z zakażonym księdzem miał miejsce 2 października, uczniowie do szkoły powrócą już 13 października - informuje szkoła.

Aktualizacja:

Szkoła w sobotę zamieściła komunikat:  

W związku z zakażeniem COVID-19 nauczyciela uczącego religii informujemy, że w szkole realizowane jest nauczanie hybrydowe. Uczniowie klasy 7b, 7e i wszystkich klas 8 przebywają na kwarantannie i objęci są ZDALNYM NAUCZANIEM. W poniedziałek 12 października 2020 r. wyżej wymienieni uczniowie kończą kwarantannę i we wtorek wracają do szkoły.

 Inne szkoły, w których dochodzi do kontaktu z koronawirusem, oficjalnie o tym informują na swojej stronie internetowej i na portalu społecznościowym, tak żeby wiadomość ta dotarła do jak najszerszego grona zainteresowanych nią osób, zwłaszcza rodziców. Ale też innych osób, które mogły mieć bezpośredni kontakt z uczniami przebywającymi na kwarantannie. Skoro nauczyciel jest zakażony koronawirusem, uczniowie potencjalnie też mogą być chorzy, nie mając nawet zauważalnych objawów. Nie wiedząc o tym mogli kontaktować się z uczniami innych szkół, kolegami z osiedla itd. 

SP nr 7 w Ciechanowie milczy na ten temat, a z dyrektorem tej placówki Arkadiuszem Chełmińskim nie ma kontaktu, bo nie reaguje on na prośbę o kontakt telefoniczny, nie odbiera telefonu, ani też nie odpowiada na prośby dziennikarza o kontakt, wysłaną smsem. 

Informację o tym, że 6 klas objętych zostało kwarantanną potwierdza rzeczniczka ratusza Paulina Rybczyńska. 

Sprawa ma związek z pozytywnym przypadkiem koronawirusa u jednego z nauczycieli - księdza, który prowadził w szkole zajęcia z religii. 

Wszystkie klasy, z którymi duchowny miał kontakt, skierowane zostały na naukę zdalną. 

autor: RN

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Nauczycielka i rodzic, 2020-10-10 16:17:42
    Kontakty
    Dyrektor Szkoły nr 7 zachowuje się rozsądnie i odpowiedzialnie. Informacje prasowe w niczym nie pomogą, a mogą zaszkodzić.