Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 22 października 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Droga nr 7 na półmetku

10.10.2020 10:35:39

Budowa dwóch odcinków drogi ekspresowej S7 Strzegowo - Pieńki i Pieńki – Płońsk jest już na półmetku – poinformowali w ostatni czwartek przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Olsztynie i generalnego wykonawcy – firmy Strabag. Zaprosili dziennikarzy, żeby sami obejrzeli zaawansowanie prac.

Budowa obejmuje dwa odcinki drogi ekspresowej S7 na Mazowszu o łącznej długości ponad 35 km - Strzegowo - Pieńki (ok. 22 km) i Pieńki - Płońsk (ponad 13 km). To dwa z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego, na które umowy na realizację zostały podpisane we wrześniu ubiegłego roku.

Budowana jest droga ekspresowa o przekroju dwujezdniowym wraz z drogami serwisowymi. W ramach inwestycji powstaje m.in. 40 obiektów inżynierskich oraz 5 węzłów - Strzegowo Północ, Strzegowo Południe, Glinojeck, Pieńki Rzewińskie oraz Dłużniewo. Nawierzchnia drogi będzie wykonana z betonu cementowego i dostosowana do ciężkiego ruchu. Niejako „przy okazji” zostanie wykonany remont wybranych dróg lokalnych.

Wykonawcą obu odcinków jest konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe, które wybuduje odcinek Strzegowo - Pieńki za kwotę 516,2 mln zł, a odcinek Pieńki - Płońsk za 311,7 mln zł.

Szerzej w TC.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz