Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 22 października 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Nasze miasta w trzydziestce najtańszych miast

14.10.2020 11:00:00

Roczne koszty komunalne, jakie ponosi statystyczna rodzina w mieście powiatowym, zbadała po raz trzeci firma Curulis. W 2020 r. na naszym terenie zwycięzcą zostało Działdowo, które w klasyfikacji ogólnopolskiej znalazło się na 7. miejscu na 339 miast powiatowych. Miejsca na podium w naszym regionie zajęły także Mława (w rankingu ogólnym 10. miejsce) i Nowy Dwór Mazowiecki (11. miejsce), a w pierwszej trzydziestce znalazły się również Pułtusk (16. miejsce) i Przasnysz (28. miejsce).

Mława, Nowy Dwór Maz. i Przasnysz znacznie awansowały.

Przeciętną rodziną obliczeniową stała się czteroosobowa rodzina mieszkająca w mieście powiatowym. W 2020 r. najwięcej wyda ona na zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków (43,21 proc.), następnie odbiór odpadów komunalnych (26,87 proc.) oraz komunikację publiczną (26,62 proc.). Opłata parkingowa (wiele miast jak Ciechanów wyznaczyło strefy płatnego parkowania) i podatek od nieruchomości stanowią tylko niewielki odsetek całości kosztów.

IK

Cały tekst oraz wypowiedzi burmistrzów miast w TC nr 42 z 13.10.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz