Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 22 października 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Zatrzymali prawo jazdy piratowi

15.10.2020 10:50:00

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Funkcjonariusze nie odpuszczają piratom drogowym, również tym, którzy nie stosują się do obowiązujących w terenie zabudowanym ograniczeń prędkości.
Policjanci grupy SPEED czuwającywczoraj nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym na krajowej 62-ce, w Goławinie (gm. Czerwińsk nad Wisłą) kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy w terenie zabudowanym. W samo południe do kontroli zatrzymali bmw, którego kierujący przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość aż o 73 km/h. Jak informuje komenda policji, autem kierował 19-letni mieszkaniec Sierpca. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi. Zatrzymali mu też prawo jazdy, które zdobył zaledwie kilka miesięcy temu. Prędkość jest nieustannie najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz