Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 22 października 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. K. Kowalski
fot. K. Kowalski

Hala sportowa w Ojrzeniu: kosztowała ok. 5,5 mln zł, ale gmina dołożyła tylko ok. 1,4 mln zł

16.10.2020 11:00:00

Zakończyła się rozpoczęta w ubiegłym roku budowa nowoczesnej, pełnowymiarowej hali sportowo-widowiskowej w Ojrzeniu.

Hala powstała przy budynku miejscowej Szkoły Podstawowej. Ma prawie 19 metrów szerokości, prawie 41 metrów długości i prawie 10 metrów wysokości. Jest połączona łącznikiem z budynkiem szkoły. Dzięki temu uczniowie bez wychodzenia na zewnątrz mogą przemieszczać się na zajęcia w hali.

Na parterze budynku znajduje się salę widowiskowo-sportowa oraz zaplecze socjalno-techniczne (m.in. szatnie i łazienki). Można grać w niej zarówno w koszykówkę i siatkówkę jak i w piłkę ręczną i piłkę nożną. Na pierwszym piętrze zlokalizowane są pomieszczenia techniczne i nieco ponad sto miejsc dla widzów.

Hala kosztowała ok. 5,5 mln zł (licząc z kosztami wykonania dokumentacji i wynajęcia nadzoru budowlanego). Ale gmina na ten cel z własnego budżetu wyłożyła tylko ok. 1,4 mln zł. Było to możliwe dzięki pozyskaniu dużych pieniędzy ze źródeł zewnętrznych. 3 mln zł dofinansowania gmina otrzymała z rządowego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którym dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Natomiast 1,1 mln zł pozyskała z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Więcej w „TC” z 20 września.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz