Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 22 października 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. US Warszawa
fot. US Warszawa

Powszechny Spis Rolny: rachmistrze ruszyli w teren

16.10.2020 11:40:00

Choć ze względu na pandemię koronawirusa urzędy statystyczne zachęcają rolników, aby udzielając informacji o swoich gospodarstwach korzystali z internetu lub telefonu, to spora grupa gospodarzy oczekuje bezpośredniej rozmowy ze spisowym rachmistrzem. Wychodząc naprzeciwko tym oczekiwaniom, 10 października w teren ruszyli spisowi rachmistrze, którzy zbierają potrzebne dane poprzez bezpośrednie rozmowy z rolnikami.

W czasie tych wizyt w gospodarstwach zarówno jedna jak i druga strona musi przestrzegać wszystkich zaleceń związanych z obecną sytuacja epidemiologiczną.

Ta forma zbierania informacji nie może być stosowana, gdy rolnik i jego domownicy objęci są kwarantanną.

Rachmistrz ma specjalny identyfikator wydany przez odpowiedni urząd statystyczny. W przypadki województwa mazowieckiego jest to Urząd Statystyczny w Warszawie. W razie wątpliwości można zweryfikować tożsamość rachmistrza dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279-99-99.

Więcej w „TC” z 20 października.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz