Tygodnik Ciechanowski

Środa, 28 lipca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl

Ile dla Wkry?

21.10.2020 12:30:00

Radni miejscy w Żurominie podjęli niejednogłośnie decyzję o zmniejszeniu środków na granty dla organizacji pozarządowych. Rozmowa potoczyła się także w kierunku kwoty przyznanej Miejskiemu Klubowi Sportowemu Wkra Żuromin.

Głos w sprawie uchwały dotyczącej programu współpracy władz Żuromin na 2021 rok z organizacjami pozarządowymi zabrała kierownik wydziału oświaty, kultury, promocji, sportu i zdrowia w żuromińskim magistracie. Z inicjatywy burmistrz kwota przeznaczona na granty dla organizacji miałaby zostać pomniejszona o 50 tys. zł (zamiast 200 tys. zł organizacje miałby do wykorzystania 150 tys. zł). Jak tłumaczyła kierownik Bożena Fijałkowska, w związku z pandemią organizacje mają problemy z tworzeniem wydarzeń, na które pozyskują dofinansowanie. Jak zaznaczyła, część pieniędzy w tym roku została zwrócona do urzędu (8 tys. zł). Dodała także, że organizacje przystały na zmniejszenie środków przeznaczonych na granty.

Radny Marcin Olczak zapytał o zdanie radnego Wojciecha Rochnę, który działa w klubie. Ten stwierdził, że nic mu nie wiadomo o zmniejszeniu tej kwoty. Burmistrz Aneta Goliat potwierdziła z kolei, że rozmawiała na ten temat z prezesem Wkry.

- Pieniądze przekazane na Wkrę to kwota 150 tys. zł. Pamiętajcie państwo, że 50 tys. mieliśmy dać z funduszu alkoholowego, tak też się stało – powiedziała burmistrz. Była to pomyłka, ponieważ do klubu, zgodnie z założeniami budżetu, trafiło w roku bieżącym 100 tys. zł.

Radny Andrzej Staroń, nawiązując do środków przekazywanych Wkrze Żuromin z funduszu alkoholowego, stwierdził, że klub nie może być stawiany w niepewnej sytuacji budżetowej, ponieważ zajęcia w MKS Wkra Żuromin planowane są z wyprzedzeniem na cały rok. Zwrócił się także do Bożeny Fijałkowskiej, która przekazała informację o przewidywanym (przez naukowców) trwaniu pandemii. Padł termin październik-listopad 2021 roku.

Cały artykuł dostępny w wydaniu żuromińskim "TC".

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz