Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 30 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. ap.
fot. ap.

Ergonomiczne biuro – modny slogan czy rzeczywiste działania

16.11.2020 15:55:00

W ofertach projektowania wnętrz kierowanych do firm i instytucji publicznych coraz częściej pojawia się hasło ergonomii. Pojęcie to związane jest bezpośrednio z dostosowywaniem wnętrza – biura, stołówki, sali sprzedaży, sali obsługi klienta, gabinetu, warsztatu, hali produkcyjnej itp. - do potrzeb pracowników w celu zapewnienia im bezpiecznych i wygodnych warunków pracy. Jak jednak wygląda to w praktyce?

 Ergonomia ergonomii nierówna

Podstawowym błędem jest zakładanie, że ergonomia jest zjawiskiem uniwersalnym i tak samo należy traktować np. ergonomiczne meble, akcesoria i szeroko rozumiane wyposażenie wnętrz. W rzeczywistości każdy mebel, aby był maksymalnie wydajny i ergonomiczny, powinien być dopasowywany do indywidualnych potrzeb korzystających z niego osób. Oczywiście nie jest możliwe (a przynajmniej nie zawsze) zapewnienie każdemu pracownikowi z osobna własnego krzesła robionego na wymiar i dostosowanego do jego sylwetki. Dlatego właśnie ergonomiczne fotele biurowe od www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/krzesla-biurowe/6205400.wf wyposażone są w systemu regulacji. To one pozwalają ustawić siedzisko i jego wysokość, podłokietniki czy oparcie w taki sposób, aby pracownik czuł się w fotelu wygodnie i mógł w komfortowych warunkach wykonywać swoją pracę.

Korzyści z ergonomii

Odpowiednie przystosowanie mebli biurowych do potrzeb pracowników niesie za sobą zaskakujące korzyści nie tylko dla nich samych, ale też pracodawcy. W głównej mierze dotyczą one zwiększonej wydajności: pracownik działający w bezpiecznym środowisku pracy, mający do dyspozycji wygodne krzesła, stoły, biurka i akcesoria poprawiające ergonomię działa po prostu efektywniej. Rzadziej boryka się z typowymi dolegliwościami zdrowotnymi (bóle pleców, kręgosłupa, nadwyrężenia stawów), rzadziej chodzi na zwolnienia i rzadziej się zawodowo wypala. Przede wszystkim jednak w czasie pracy skupia się właśnie na niej, a nie na własnym bólu, niewygodzie i próbie poradzenia sobie z nimi. Ma to bezpośrednie przełożenie na jakości wykonywanych zadań oraz efektywności pracownika, co może wpływać na działanie firmy i bardziej profesjonalna obsługę klienta.

Ergonomiczne meble do biura

W świecie coraz większego zwracania uwagi na ergonomię jej zastosowanie w środowisku pracy ma niebagatelne znaczenie nie tylko dla wygody, ale przede wszystkim dla zdrowia pracowników. Decydując się na podjęcie praktycznych kroków i stworzenie naprawdę ergonomicznego, wygodnego i bezpiecznego biura, należy sporo uwagi poświęcić meblom. W szczególności wspomnianym krzesłom i fotelom biurowym, ale też samym stołom, biurkom, uchwytom do monitorów, podstawkom pod nadgarstek a nawet rzeczom tak prozaicznym jak... podkładka pod mysz. Każde z tych mebli i akcesoriów może mieć znaczący wpływ na komfort pracownika i sprawić, że ten uchroni się od przykrych i bolesnych dolegliwości wywołanych nadmiernym obciążeniem organizmu. Dobrze wyprofilowany fotel biurowy to podstawa wyposażenia każdej firmy, zwłaszcza bazującej na office worku a nie na produkcji czy przemyśle.

autor: Artykuł promocyjny

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz