Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 01 grudnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. R.Nadaj
fot. R.Nadaj

Paweł Obermeyer znów na stanowisku dyrektora szpitala. Druga fala epidemii zaskoczyła wszystkich

17.11.2020 13:16:08

Paweł Obermeyer, były dyrektor płońskiego szpitala, od kilku dni jest prezesem zarządu Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie, jednego z dziesięciu, który podlega pod władze Warszawy. Szpital ten po niedawnych zmianach, wprowadzonych decyzją wojewody, leczy wyłącznie pacjentów z koronawirusem.

- Druga fala epidemii chyba wszystkich nas zaskoczyła. Wysyp przypadków koronawirusa był dużo większy niż można się było spodziewać. Uważam, że nie ma co z tego powodu krytykować rządu. Jedyne czego brakowało, to lepszej współpracy wojewody z władzami stolicy i Mazowsza. Teraz zdecydowanie się ona poprawiła, ale nie wszystkie decyzje, które zapadły wcześniej, były dobrze przemyślane – uważa Paweł Obermeyer.
Wylicza on, że np. Szpital Czerniakowski został zobowiązany do utworzenia 200 łóżek covidowych, ale realnie jest w stanie zapewnić 128 łóżek, co jest podyktowane głównie sytuacją kadrową.

Więcej w TC z 17 listopada 2020 r.

autor: RN

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Maciej, 2020-11-18 12:10:06
    Dyrektor? Nie. Prezes Zarządu szpitala.
    Po zniszczeniu szpitala praskiego,szpitala w Płońsku i jakijś spółki,przyszła kolej na następny,Czerniakowski.Współczuję pracownikom.