Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 30 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. PCKiS
fot. PCKiS

Nowa sytuacja, nowa oferta

19.11.2020 12:00:00

Rozmowa z Anną Smolińską, dyrektorką Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie

* Przed objęciem stanowiska p.o. dyrektora w PCKiSz nie pracowała pani w podobnej instytucji, a z wykształcenia jest pani politologiem, jak udaje się połączyć wcześniejsze doświadczenie z wyzwaniami, które są stawiane przed panią dzisiaj?

 – Uważam, że stanowisko dyrektora wymaga kompetencji, predyspozycji menadżerskich, umiejętności organizacji pracy i jej delegowania. Skuteczne i efektywne zarządzanie, które przyniesie realne korzyści dla PCKiSz, tego potrzeba tej instytucji. Myślę, że moja 22-letnia praca w administracji bardzo mi pomaga w kierowaniu domem kultury. Staram się całe moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe wykorzystywać w praktyce jak najlepiej aktywnie włączając się w życie społeczności lokalnej oraz dbając o ciągły wzrost swoich kwalifikacji zawodowych.

* A czy jest coś, co wyróżnia PCKiSz na tle innych domów kultury w regionie?

– Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie to instytucja kultury z ponad 50-letnią historią. To placówka kulturalna, która na stałe wpisała się w pejzaż nie tylko miasta Ciechanowa, ale od ponad pół wieku była oazą działalności kulturalnej dla całego powiatu ciechanowskiego. Naszą dumą jest Ludowy Zespół Artystyczny „Ciechanów”, który powstał 35 lat temu i reprezentuje powiat nie tylko na arenie krajowej ale również międzynarodowej.
Nie mogę pominąć tu wykwalifikowanej kadry, która tworzy to miejsce. Bez nich, nie byłoby możliwym, aby PCKiSz przez tyle lat rozwijało się i cieszył się uznaniem wielu pokoleń mieszkańców północnego Mazowsza.

AM

 Cała rozmowa w aktualnym wydaniu Tygodnika

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz