Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 01 grudnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. K.Kujawa
fot. K.Kujawa

Pałac w Bieżuniu

20.11.2020 14:30:00

Zaczyna się kilkuletni proces przywracania świetności bieżuńskiej perełce. Zespół pałacowo-parkowy rodziny Zamoyskich najpierw przejdzie gruntowne badania pod okiem specjalistów. W związku z tym Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu ogłosiło przetarg, aby wyłonić wykonawcę pierwszego etapu ogromnej inwestycji finansowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Prace zaczynają się od sporządzenia dokumentacji, zawierającej dane zebrane przez geotechników, archeologów, konserwatorów i architektów. Kompleks znajduje się na trzech działkach o łącznej powierzchni aż 12,46 ha. Specjaliści mają przeprowadzić badania, które będą podstawą do sporządzenia projektu i koncepcji rewitalizacji obiektu i parku. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu na pierwszy etap zadania przeznaczyło 799.500 zł. Do przetargu stanęło osiem firm, spośród których najniższą ofertę zaproponowało przedsiębiorstwo z Poznania, DEMIURG Project S. A., które zaoferowało wykonanie prac za kwotę 291.091,80 zł. Pozostałe oferty mieściły się w kwocie przestawionej przez MWM w Sierpcu, lecz żadna z nich nie była niższa od 466 tys. zł. Oprócz kryterium ceny firma musi spełnić także szereg innych warunków. O tym kto wygra projekt i kiedy ruszą prace, poinformujemy na naszych łamach.

autor: kuj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz