Tygodnik Ciechanowski

Środa, 28 lipca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl

Szczepienia: Ciechanów i inne nasze szpitale w dalszej kolejności

27.12.2020 12:30:00

Już dziś w 72 szpitalach w kraju mają się rozpocząć szczepienia personelu placówek medycznych, przychodni i aptek. Na razie na tej liście nie ma szpitala w Ciechanowie, ani innych z naszego regionu, które znalazły się na liście tzw. szpitali węzłowych.

W tzw. szpitalach węzłowych, których jest w Polsce 509, będzie szczepiony personel medyczny i niemedyczny przeciw COVID-19. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek.

Szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego. Szczepienia dla personelu medycznego i niemedycznego (w tzw. okresie „0”), zorganizują i przeprowadzą szpitale węzłowe (w każdym województwie), należące m.in. do sieci szpitali PSZ. WAŻNE:

Część szpitali zadeklarowało zaszczepienie tylko swojego personelu. Te szpitale nie są ujęte, jako szpitale węzłowe.

W szpitalach węzłowych zostanie zaszczepiony personel tych szpitali, ale także innych jednostek, w tym przychodni i aptek.

Wśród 72 szpitali, które rozpoczną szczepienia, nie ma m.in. szpitala ciechanowskiego. Kolejne szczepienia będą odbywać się sukcesywnie, w miarę pozyskiwania nowych partii szczepionki. 

Z naszego terenu na liście szpitali węzłowych znalazły się w szpitale w Ciechanowie, Mławie, Makowie Mazowieckim, Płońsku, Przasnyszu, Pułtuski i Żurominie. 

Szczepienia mają się w nich rozpocząć w tym tygodniu. 

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz