Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 23 stycznia 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Po karetkę do Radomia

10.01.2021 10:19:29

Od 1 stycznia prowadzenie dyspozytorni pogotowia ratunkowego na Mazowszu nadzoruje wojewoda. Z dotychczasowych pięciu pozostaną tylko trzy lokalizacje. Do likwidacji wyznaczone zostały dyspozytornie w Ostrołęce i Płocku, a ich zadania przejmą jednostki w Siedlcach i Radomiu.

Przeciwko takim zmianom w czasie pandemii protestował m.in. sejmik województwa mazowieckiego.

 - Może mieć to związek z planami podziału województwa - twierdzi marszałek Adam Struzik. - Nie ma racjonalnych powodów, aby w tej chwili narażać na niebezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Ze wstępnych analiz i rozmów z przedstawicielami innych województw wynika, że na tę chwilę wojewoda mazowiecki jako jeden z nielicznych zdecydował się na tak drastyczne kroki. W większości regionów, albo zmiany nie będą miały miejsca albo, mimo przejęcia dyspozytorni, umowy zostały podpisane z dotychczasowymi dysponentami.  Trudno inaczej wyjaśnić pozbawienie północnego Mazowsza dyspozytorni karetek i przeniesienie tych zadań m.in. do Radomia. Jestem pełen obaw o jakość tej pracy.

Więcej w nowym wydaniu "TC"

autor: RN

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • LEW, 2021-01-10 16:24:37
    BŁAZENADA
    Co by tu jeszcze SPIEPRZYĆ- KOCHANI co by tu jeszcze SPIEPRZYĆ= motto tzw. rządzących =NISZCZYCIELI POLSKI I POLAKÓW