Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 19 czerwca 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl

Kolejni autorzy w "Galerii za szybą"

04.02.2021 09:30:00

W kamienicy przy ul. Warszawskiej 18 można obejrzeć nowa ekspozycję w ramach cyklu "Galeria za Szybą", współorganizowanego z Oddział Ciechanowski Stowarzyszenia Autorów Polskich!

Tym razem swoje prace prezentują:

Jolanta Smykowska.

Jest sierpczanką, tu się urodziła, żyje i pracuje. Malarstwo stało się jej pają i ważną częścią życia. Interesuje się też rzeźbą i poezją,sama pisze też wiersze. Brała udział w licznych plenerach, a swoje prace prezentowała na wielu wystawach. Ważnym wydarzeniem w jej twórczości był udział w Senacie RP. Zdobywała nagrody na konkursach plastycznych. Często swoje prace przeznacza na cele charytatywne. Jej obrazy znajdują się u nabywców w Polsce i za granicą. W swoich pracach szuka harmonii, klimatu i ciepła. Laureatka V Konkursu Plastycznego pt. „Kapliczki w mazowieckim pejzażu” Sierpc, 2007r.

Elżbieta Jabłonowska.

Urodziła się w Ciechanowie, gdzie skończyła I L.O.im.Z.Krasińskiego, a następnie policealne Studium Ekonomiczne. Od roku 2005 pełni funkcję skarbnika zarządu SPT w Ciechanowie. Swoją pasję rozwija od wielu lat. W okresie młodzieńczym malowała swoje obrazy akwarelami, obecnie maluje w technice olejnej. Głównymi motywami jej prac są pejzaże, martwe natury, kwiaty i architektura. Uczestniczka wielu plenerów malarskich, m.in.w Białowieży, Szklarskiej Porębie, Szczyrku, Austrii, Bośni i Chorwacji oraz we wszystkich edycjach Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego w Ciechanowie. Prace wystawiała na ekspozycjach zbiorowych w kraju oraz za granicą. Laureatka XXXIII Przeglądu Twórczości Plastycznej w Ciechanowie w 2012 roku.

Anna Górecka

Pochodzi z Żychlina w woj. Łódzkim. Od 30 lat mieszka w Sierpcu. Z wykształcenia ekonomistka, z duszy humanistka. Wielbicielka piękna we wszystkich formach. Interesuje się literaturą i historią, w szczególności historią sztuki. Kilka lat temu zainteresowała się sztuką batiku, starożytną techniką wschodnią opartą na malowaniu przy pomocy gorącego wosku. Swoje batikowe obrazy wystawiała na kilku ekspozycjach zbiorowych. Związana z grupą „Impresja” w Sierpcu oraz SAP w Ciechanowie.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz