Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 05 sierpnia 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl
fot. Archiwum prywatne
fot. Archiwum prywatne

Marcin Zuradzki. By mógł walczyć z nowotworem - dla rodziny

16.02.2021 11:00:00

W poszukiwaniu diagnozy odwiedzał różnych lekarzy. Słyszał, że nic niebezpiecznego z nim się nie dzieje, bo przecież ludzie w jego wieku nie chorują groźnie. W jego przypadku te słowa nie sprawdziły się. Miał trzydzieści jeden lat, gdy dowiedział się, że niszczy go nowotwór jelita grubego w stanie zaawansowanym i z przerzutami. Od tego czasu, a minęły ponad trzy lata, Marcin Żuradzki z Proboszczewic w gminie Joniec (powiat płoński) walczy o życie. Dla siebie samego i dla swojej rodziny: żony Wiolety, która go wspiera, i kilkuletnich córeczek, w których dorastaniu chciałby uczestniczyć. Kolejny etap leczenia, niestety, nie jest refundowany. Prosi więc o pomoc, a ta da mu nadzieję i siłę, by dalej walczyć.

– Z czasem milkną pytania o to, czy się boisz. Powinny zostać zastąpione przez to, jak bardzo. Bo śmierć nie przeraża mnie tak bardzo jak to, że nie zobaczę jak dorastają córeczki, że nie będę trzymał żony za rękę podczas ważnych wydarzeń w życiu naszej rodziny. Nie chcę być dla rodziny obciążeniem, chcę ją wspierać - wyjawił pan Marcin.

- Choroba męża nadała mi i charakteru, i siły, i chęci walki o swoje, bo to nie tylko Marcina, ale też nasza sprawa, nasz los, nasza historia – podzieliła się refleksją pani Wioleta.

- Kiedyś wydawało mi się, że o pomoc proszą tylko słabi. Dziś wiem, że to tak naprawdę świadczy o ogromnej sile, bo wyciągnięcie ręki po pomocną dłoń kosztuje wiele, szczególnie człowieka takiego jak ja – stwierdził pan Marcin.

- Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy nas wspierają – powiedzieli małżonkowie.

IK

Marcinowi Żuradzkiemu można pomóc, dokonując wpłaty poprzez stronę Fundacji Siepomaga https://www.siepomaga.pl/marcin-zuradzki oraz biorąc udział w licytacjach na FB https://www.facebook.com/groups/198403868444698. Można też przekazać 1 proc. podatku: numer KRS 0000396361, cel szczegółowy 0098475 Marcin.

Cały reportaż w TC nr 7 z 16.02.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz