Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 05 marca 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Kancelaria Senatu RP
fot. Kancelaria Senatu RP

Ne żyje Jan Lityński. Utonął w Narwi, ratując psa

21.02.2021 21:00:00

W niedzielę, 21 lutego zmarł Jan Lityński, działacz opozycji demokratycznej w PRL, działacz „Solidarności”, po 1989 roku poseł, minister i doradca Prezydenta RP. Ratował swojego psa, który wpadł do Narwi w okolicach Pułtuska.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Jan Lityński z żoną wybrał się na spacer nad rzekę w okolicach Pułtuska. Towarzyszący im pies ześlizgnął się do wody. Mężczyzna próbował go uratować. Lód się pod nim załamał i zniknął w wodzie.

Mężczyzny poszukiwali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku i OSP Grabówiec. Wspomogła ich jak poinformował st. kpt. Konrad Chrzanowski, oficer prasowy KP PSP w Pułtusku, specjalistyczna grupa nurkowa z Warszawy. Ciała nie udało się odnaleźć.

O tym, że poszukiwany w Narwi mężczyzna to Jan Lityński, jako jedna z pierwszych poinformowała prof. Lena Kolarska-Bobińska, była europoseł. „Janek Lityński utonął ratując psa. Janek, kochany, mądry, bojowy przyjaciel. Walczył o demokrację, prawdę, godność robotników. Straszny smutek” – napisała na Twitterze.

Jeszcze wcześniej pojawił się wpis na FB Eugeniusza Smolara, dziennikarza i działacza opozycyjnego w okresie PRL: „Z potwornym bólem. Nie żyje Janek Lityński, przyjaciel od zawsze”..

Jan Lityński miał 75 lat.

IK

Więcej w TC nr 8 z 23.02.

Fot. Wikipedia/ Kancelaria Senatu RP

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz