Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 05 marca 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Będą dodatkowe instalacje fotowoltaiczne

22.02.2021 15:00:00

Do końca czerwca miasto zamontuje kolejnych 56 instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków prywatnych i użyteczności publicznej. To efekt oszczędności w prowadzeniu poprzedniego etapu projektu

Ratusz zawarł już umowę z wykonawcą na przygotowanie dokumentacji i wykonanie robót związanych z dostawią i montażem paneli. Jak informuje urząd miasta, montaże będą wykonywane w 54 gospodarstwach osób, które znalazły się na liście rezerwowej w ramach poprzedniego naboru na montaż instalacji.

Także 2 instytucje publiczne jeszcze w tym roku będą mogły zacząć oszczędzać produkując prąd z energii słonecznej. Panele będą zamontowane na dachach Szkoły Podstawowej Nr 5 i Nr 6.

Możliwość realizacji dodatkowych montaży w ramach zadania „Instalacja systemów odnawialnych źródeł energii na terenie Miasta Ciechanów, Gminy Glinojeck, Gminy Opinogóra Górna i Gminy Strzegowo” jest efektem oszczędności przy prowadzeniu poprzedniego etapu projektu, na który pozyskano środki finansowe z Unii Europejskiej. Dostawę urządzeń i montaż instalacji fotowoltaiki wykona wyłoniona w drodze przetargu firma FlexiPower Group.

Do obowiązków wykonawcy należy też wykonanie dokumentacji. Montowane na terenie Ciechanowa instalacje będą miały moc od 2,97 4,00 kW. Na budynkach użyteczności publicznej zamontowane zostaną instalacje o mocy między 15 a 15,84 kW.

W ramach projektu, którego liderem jest Ciechanów, kolejne montaże będą wykonane też w gminach Glinojeck (15 szt.), Opinogóra Górna (11 szt.), Strzegowo (2 szt.).

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz