Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 06 marca 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Stefan Żagiel
fot. Stefan Żagiel

Nie żyje Jadwiga Paprocka, prezes ciechanowskiego TPD

23.02.2021 14:00:00

23 lutego br. zmarła nagle Jadwiga Paprocka, pedagog, wieloletnia prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Ciechanowie, laureatka Wykrzyknika za rok 2012, nagrody „TC” dla ludzi z pasją, działających na rzecz innych. Miała 84 lata.

Inicjatorka wielu przedsięwzięć. Z jej inicjatywy w 2005 r. powstało Ognisko Pracy Pozaszkolnej TPD, którym kierowała od początków jego istnienia. Była filarem tego ruchu w Ciechanowie i okolicach od ponad 45 lat. Cieszyła się szacunkiem ze strony krajowych władz TPD, władz samorządowych powiatu ciechanowskiego i Ciechanowa oraz władz instytucji i organizacji. Cieszyła się również szacunkiem i sympatią współpracowników, podopiecznych TPD i ich rodzin oraz wielu ciechanowian.

Jej działalność dostrzegał i propagował „TC”. Wyróżniając ludzi z pasją, „pozytywnie zakręconych”, nieprzeciętnych, działających na rzecz innych, kapituła nagrody „TC” Wykrzyknik nie miała problemu z przyznaniem jej za rok 2012. Uznała, że najlepszym jej adresatem będzie właśnie Jadwiga Paprocka. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 21 maja 2013 r. w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Jej praca była dostrzegana nie tylko przez TC. Została nagrodzona m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski czy złotym medalem Fundacji Prometeusz „Pro Publico Bono” w Krakowie, którego mottem jest „Serce za serce”.

Jadwiga Paprocka zmarła nagle 23 lutego w szpitalu w Płońsku. 7 marca świętowałaby swoje 85. urodziny.

IK

autor: IK

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Matka 42-letniego Autysty, 2021-02-23 17:21:05
    Wspomnienie
    Kryształowy Człowiek wielkiej skromności. Ileż ŚP. pani Jadwiga przejawiała inicjatyw, zabiegów, aby pomóc dzieciom upośledzonym, kiedy nie było jeszcze dla nich ścieżki edukacyjnej. Jak potrafiła przy tym angażować inne osoby.