Tygodnik Ciechanowski

Środa, 08 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

datetime: 2020-07-08 15:11:21 (CEST)
errornum: 1024
errortype: User Notice
errormsg: Smarty error: html_image: unable to find '/var/www/vhosts/tc.ciechanow.pl/httpdocs/resources/image/aktualnosci/min/200808092102176.jpg'
scriptname: /var/www/vhosts/tc.ciechanow.pl/httpdocs/engine/lib/smarty/Smarty.class.php
scriptlinenum: 1092
requesturl: /aktualnosc-5762-makow_maz___festiwal_ognia_zrobil_wrazenie.html
requestbrowser: CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Wystapil blad na stronie
fot. Alina Melnicka

Maków Maz.: Festiwal Ognia zrobił wrażenie

09.08.2008 21:02:19

Sześć dni trwał w Makowie Maz. Międzynarodowy Festiwal Ognia „Zbliżenia\\\" zorganizowany przez Miejski Dom Kultury. Do Makowa przyjechali soliści i zespoły z całej Polski. Uczestniczyli tu w warsztatach artystycznych prowadzonych przez specjalistów. Zdobyte umiejętności zaprezentowali makowskiej publiczności w formie krótkiego spektaklu w ostatnim dniu pobytu.

Gośćmi specjalnymi Festiwalu byli: fantastyczna, profesjonalna grupa Palitchi z Czech oraz niezwykły „Tańczący z kulami" żongler Kamil Dziliński z Ostródy.

Żonglerka kontaktowa jest jedną z najbardziej niesamowitych form żonglerki artystycznej. Opiera się na zasadzie manipulacji obiektami bez wyrzucania ich w powietrze. Pokazy łączą w sobie elementy pantomimy, iluzji oraz tańca. Artysta wykorzystuje w nich kryształowe kule, którymi manipuluje w dłoniach, toczy po rękach, tułowiu oraz głowie.

Pokaz Kamila Dzilińskiego podobnie jak występ Czechów zrobił na makowskiej publiczności ogromne wrażenie.

Na zdjęciu:

Kamil Dziliński z przyjaciółmi

Więcej w numerze 32 TC z 5 sierpnia 2008 r.

 

autor: Am

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz