Tygodnik Ciechanowski

Środa, 03 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Zarząd Powiatu wybrał Marzenę Chodkowską

17.09.2008 17:09:50

Marzena Chodkowska została nową dyrektor Zeszpołu Szkól nr 3 w Ciechanowie. W konkursie otrzymała połowę głosów, ponownie jak jej kontrkadydatka. W takiej sytuacji zgodnie z prawem organizator konkursu wskazuje dyrektora.

 Jak już informowaliśmy, 29 sierpnia, odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie. Do konkursy stanęły dwie kandydatki, dwie zastępczynie zmarłego dyrektora Wojciecha Bernasia: Marzena Chodkowska i Bożena Dębska. Każda z pań otrzymała po 6 głosów (komisja konkursowa liczyła 12 członków).


Na podstawie opinii radcy prawnego komisja uznała, że konkurs został rozstrzygnięty, ponieważ każda z kandydatek otrzymała co najmniej połowę głosów. Dlatego obydwie kandydatury  przewodniczący komisji wicestarosta Eugeniusz Sadowski przedstawił Zarządowi Powiatu.


Zarząd Powiatu wystąpił do Mazowieckiego Kuratorium Oświaty o wydanie opinii oceniającej kwalifikacje i dyrektorskie predyspozycje obydwu kandydatek. Po tygodniu dyrektor ciechanowskiej delegatury MKO Jolanta Obidzińska przysłała do Starostwa odpowiedź na rzeczone pismo. Co w nim napisała?


W Starostwie dowiedzieliśmy się, że pani dyrektor delegatury  skrytykowała Zarząd Powiatu za przedstawienie jej dwóch kandydatur na dyrektora, a nie jednej i – uznając, że w tej sytuacji nie musi ustosunkowywać się do sedna sprawy – nie wypowiedziała się na temat kwalifikacji kandydatek. Zasugerowała natomiast rozpisanie nowego konkursu.  


15 września, w południe odbyło się posiedzenie 5-osobowego Zarządu Powiatu na którym na funkcję dyrektora ZS nr 3 powołano Marzenę Chodkowską.  


- Uznaliśmy, że Kuratorium  Oświaty nie ma zastrzeżeń ani do jednej, ani do drugiej kandydatki. I dokonaliśmy wyboru dyrektora – mówi wicestarosta Eugeniusz Sadowski.
Więcej w numerze 38 TC z 16 września 2008 r.

autor: KRZYSZTOF KOWAL:SKI

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz