Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 06 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. B.Prus
fot. B.Prus

Forte-Piano po raz czwarty: tym razem zagrają nauczyciele

09.10.2008 16:00:00

W najbliższy piątek, 10 października, o godz. 18:00 w auli PWSZ przy ul. Narutowicza odbędzie się czwarty już koncert z cyklu Forte-Piano, organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Ciechanowie i Stowarzyszenie Ciechanowskie Forum Muzyczne "Sine Nomine".

Ideą tych koncertów jest pozyskanie środków na zakup fortepianu koncertowego dla ciechanowskiej Szkoły Muzycznej. Tym razem na estradzie zaprezentują się nauczyciele szkoły, którzy oprócz codziennej pracy pedagogicznej prowadzą działalność artystyczną. Troje z nich to absolwenci szkoły: Monika Marut (nauczycielka M. Makijonko), Joanna Makijonko (nauczycielka A. Wojnarowska) i  Adam Sychowski (nauczycielka A. Wojnarowska). Dziś cała trójka to absolwenci wyższych uczelni muzycznych,  naucza w ciechanowskiej szkole.
Monika Marut współpracuje ze swoim mężem Jarosławem Lublinem - kompozytorem, laureatem wielu konkursów muzyki współczesnej, uczestnikiem "Warszawskiej Jesieni" - wykonując jego utwory. W piątek efekty tej współpracy zaprezentują oboje ciechanowskiej publiczności.
Joanna Makijonko od ponad trzech lat prowadzi Chór "Sine Nomine", w którym wcześniej śpiewała. Od ośmiu lat akompaniatorem chóru jest Tatiana Fedorczuk, która koncertowała z zespołem we wszystkich najważniejszych koncertach i festiwalach w kraju i za granicą. W piątkowym koncercie obie panie wystąpią właśnie z "Sine Nomine".
Nie po raz pierwszy ciechanowscy melomani będą mogli usłyszeć Adama Sychowskiego, który koncertuje m.in. z Filharmonią Narodową w programach edukacyjnych dla szkół.
Nie zabraknie również muzyki nieco lżejszej w wykonaniu reaktywowanego niedawno zespołu jazzowego "Old Standars Band", w skład którego wchodzą nauczyciele: pianista Michał Kaszubowski i saksofonista Konrad Lusawa, znany również z zespołu "Why Ducky", a towarzyszyć im będą gitarzysta Wojciech Jarosz i znakomity perkusista Maciej Ostromecki.
W piątkowy wieczór usłyszymy jeszcze jeden zespół, który towarzyszył będzie Annie Gwardzie, zaproszonej gościnnie pianistce, nauczycielce PSM I i II stopnia w Mławie. Jest to zespół kameralny stworzony specjalnie do wykonania koncertu fortepianowego J. S. Bacha. Aranżacji dokonał nauczyciel klasy akordeonu i przedmiotów teoretycznych Dariusz Dzięgielewski, laureat wielu konkursów akordeonowych, który realizuje w zespole partię akordeonu basowego. Członkami zespołu są również: Iwona Siwiec - skrzypaczka, niegdyś ucząca w PSM I st. W Ciechanowie oraz flecista Włodzimierz Adamski - kapelmistrz orkiestry OSP i akordeonistka Małgorzata Stryjewska, która jako uczennica PSM I i II stopnia wielokrotnie nagradzana była w konkursach akordeonowych.
Po raz czwarty koncert Forte - Piano poprowadzi prodziekan Wydziału Socjologii Wyższej Szkoły Humanistycznej ks. dr Krzysztof Stępniak.Więcej w numerze 41 TC z 7 października 2008 r.

autor: REDAKCJA

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz