Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 09 maja 2021

Zapraszamy na nową stronę: Ciech-Press - Portal Regionalny pod adresem www.ciechpress.pl

Prokuratura przedstawiła mu akt oskarżenia

12.10.2008 08:00:00

Płońska prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Mirosławowi N., wykonawcy robót budowlanych przy ul. 19 Stycznia w Płońsku. Uznała, że przed kilkoma miesiącami naraził on na bezpieczeństwo pracowników swojej firmy oraz lokatorów sąsiedniego budynku, którzy musieli w pośpiechu się z niego ewakuować. Choć komunalna kamienica została uszkodzona, zdaniem prokuratury do katastrofy budowlanej nie doszło.

Jak twierdzi zastępca prokuratora rejonowego Maciej Antosiewicz, płońszczanin Mirosław N. usłyszał zarzut wykonywania prac budowlanych w sposób, który narażał na niebezpieczeństwo pracowników firmy budowlanej i lokatorów sąsiedniej kamienicy, którzy w tym czasie w niej przebywali.
Wykonywanie prac przyczyniło się do osunięcia fundamentów sąsiedniego budynku. Popękała ściana szczytowa, która przylegała do tego obiektu. Jako, że obiekt od strony miejsca budowy nie posiadał własnej ściany szczytowej, doszło do pęknięć także w środku obiektu. Pomimo tego prokuratura nie zdecydowała się na postawienie wykonawcy kolejnego zarzutu.
- Nie stawiamy zarzutu spowodowania katastrofy budowlanej. Biegły z zakresu budownictwa uznał, że nie było takiego niebezpieczeństwa. Według jego ustaleń, ewentualne przewrócenie się ściany szczytowej nie zagrażało komunalnej kamienicy – podkreśla prokurator Antosiewicz.Więcej w numerze 41 TC z 7 października

autor: ROMAN NADAJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz