Tygodnik Ciechanowski

Środa, 08 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. B.Brus
fot. B.Brus

Wieczór pełen muzyki

13.10.2008 10:00:00

W auli PWSZ w Ciechanowie odbył się w ub. piątek (10 października) czwarty już koncert z cyklu Forte-Piano, organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Ciechanowie i Stowarzyszenie Ciechanowskie Forum Muzyczne "Sine Nomine".

Tym razem na estradzie zaprezentowali się nauczyciele szkoły, którzy oprócz codziennej pracy pedagogicznej prowadzą działalność artystyczną.

Licznie zgromadzona publiczność miała tego wieczoru bardzo różna dawkę muzyki – od poważnej, przez współczesną,  chóralną do rozrywkowej.
Zaczął brawurowo Adam Sychowski wykonując  na fortepianie utwory F. Liszta _ „La Companella” i „II Rapsodię węgierską” oraz S. Joplina - „Maple Leaf Rag”.
Monika Marut wraz z mężem Jarosławem Lublinem wykonała utwór „Wstęp do preludium” (na kanwie Preludium c-moll J.S. Bacha).
Oklaskiwany był chór „Sine Nomine” pod kierownictwem Joanny Makijonko, w którym występuje wielu nauczycieli ciechanowskiej szkoły muzycznej.
A potem  była niespodzianka wieczoru: duet Joanna Makijonko (śpiew)  i Tatiana Fedorczuk (fortepian) oczarowały publiczność romansami rosyjskimi.
Interesujący był występ kwartetu,  który towarzyszył Annie Gwardzie, zaproszonej gościnnie pianistce, nauczycielce PSM I i II stopnia w Mławie. Zespół kameralny  stworzony ad hoc specjalnie do wykonania koncertu fortepianowego J. S. Bacha. Aranżacji dokonał nauczyciel klasy akordeonu i przedmiotów teoretycznych Dariusz Dzięgielewski, laureat wielu konkursów akordeonowych, który realizuje w zespole partię akordeonu basowego. Członkami zespołu byli: Iwona Siwiec - skrzypaczka, niegdyś ucząca w PSM I st. W Ciechanowie oraz flecista Włodzimierz Adamski - kapelmistrz orkiestry OSP i akordeonistka Małgorzata Stryjewska, która jako uczennica PSM I i II stopnia wielokrotnie nagradzana była w konkursach akordeonowych.
Nie zabrakło również muzyki nieco lżejszej w wykonaniu reaktywowanego niedawno zespołu jazzowego "Old Standars Band", w skład którego wchodzą nauczyciele: pianista Michał Kaszubowski i saksofonista Konrad Lusawa a towarzyszyli im gościnnie gitarzysta Wojciech Jarosz i znakomity perkusista Maciej Ostromecki.

Więcej w numerze 42 TC z 14 października 2008 r.

autor: REDAKCJA

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz