Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 12 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Dyrekcja woli posła Koźlakiewicza

18.10.2008 10:37:49

Dyrektor ciechanowskiego szpitala nie zaakceptował kandydatury senator Janiny Fetlińskiej, która miała pomóc w rozwiązaniu sporu ze związkowcami o wysokość podwyżek dla ponad 500 pracowników tej placówki.

Kandydaturę senator Fetlińskiej (PiS) zgłosił Związek Zawodowy Pracowników Medycznych, który czyni przygotowania do akcji strajkowej w ciechanowskim szpitalu. Zdaniem jego przewodniczącego Krzysztofa Malinowskiego, dyrekcja przyjęła strategię odwlekania sprawy podwyżki dla ponad 500 pracowników tej placówki.
Potwierdzają to informacje przekazywane przez rzeczniczkę szpitala Agnieszkę Woźniak, która przed kilkoma tygodniami zapowiedziała w imieniu dyrekcji, że rozmowy na ten temat podwyżek dla części pracowników szpitala (lekarze i pielęgniarki podwyżki otrzymali wcześniej) są możliwe dopiero po 1 stycznia 2009 roku.  
Zanim dojdzie do strajku generalnego, Związek Zawodowy Pracowników Medycznych zmuszony jest trzymać się określonej procedury. Nie chce, żeby zarzucono mu potem łamanie prawa. Z tego powodu związkowcy zaproponowali kandydaturę Janiny Fetlińskiej jako negocjatora w sprawie podwyżki płac. Rozmowy z jej udziałem miały rozpocząć się już w poprzednim tygodniu, ale dyrektor szpitala kandydatury pani senator nie zaakceptował.
– Dyrektor zaproponował, żeby negocjatorem był poseł Mirosław Koźlakiewicz. Nie bardzo wierzę w skuteczność tej mediacji. Moim zdaniem nie ma większego znaczenie, kto będzie negocjatorem. Dlatego przystaliśmy na tę propozycję. Gdybyśmy tego nie zrobili, znów stracilibyśmy kilka tygodni, a tak rozmowy mają szansę wkrótce się rozpocząć - uważa Krzysztof Malinowski, przewodniczący ZZPM w ciechanowskim szpitalu.
Pracownicy, którzy nie otrzymali do tej pory podwyżek, do podjęcia strajku gotowi są od kilku miesięcy.Więcej w numerze 42 TC z 14 października 2008

autor: ROMAN NADAJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz