Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 04 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. KPP Pułtusk
fot. KPP Pułtusk

Trzylatek zginął pod kołami ciągnika

20.10.2008 09:00:00

Tragedia miała miejsce 16 października na podwórku przy rodzinnym domu chłopca w Wójtach Trojanach (gm. Gzy). Malec podbiegł do ciągnika, dostał się między jego koła. Siedzący za kierownicą ojciec nie zauważył 3,5-latka i cofając ciągnikiem przejechał synka. Dziecko zmarło na miejscu. Ponad rok temu, 21 kwietnia 2007 r., w tej samej rodzinie zdarzył się dramatyczny wypadek, w którym ucierpiał 6-letni chłopiec.
Około godz. 11.30. w czwartek, 16 października, dyżurny KPP w Pułtusku został powiadomiony o wypadku. Dzwonił ojciec dziecka. Oprócz policji, do wsi w gminie Gzy przyjechała karetka pogotowia. Lekarz stwierdził zgon chłopca.
Najmłodszy z sześciorga dzieci 60-letniego Tadeusza C. pozostawał pod opieką matki w domu. Chłopiec wybiegł na podwórko. W pewnym momencie znalazł się między przednim a tylnym kołem ciągnika. Kierujący pojazdem ojciec nie widział synka i cofając przejechał go. Gdy zauważył, co się stało, zadzwonił na pogotowie i na policję. Mężczyzna był nietrzeźwy (1,05 promila).
To kolejne dramatyczne wydarzenie, jakie zaszło w rodzinie C. W kwietniu 2007 r. wówczas 59-letni rolnik, wykonując prace gospodarcze przy pomocy spycharko-ładowarki, przewoził troje dzieci na błotniku. Jedno z nich spadło pod łyżkę urządzenia i zostało przygniecione. 6-letni chłopiec doznał licznych obrażeń ciała: potłuczony, ze złamaniami i obrażeniami wewnętrznymi jamy brzusznej wiele czasu spędził w szpitalach. Jak wynika z materiałów policji, mężczyzna, sprawca wypadku, był trzeźwy.


Więcej w numerze 43 TC z 21 października 2008 r.

<

/p>

autor: IZA KOBA

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz