Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 29 października 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
 • Kontekst. Wpadki, wypadki i upadki

  29.10.2018 08:30:00

  Jeszcze nie ochłonęliśmy po wyborach, a już nasza elita polityczna dostarcza nam nowych wrażeń. W tej materii zawsze można liczyć na prezydenta. Rzadko zdarza się jakieś publiczne wystąpienie czy spotkanie, na którym Andrzej Duda nie wprawiłby w podziw Polaków, cały naród. A jak jest gdzieś poza granicami kraju – to całą Europę.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Leokadia po Heinego-Medina

  18.10.2018 22:00:00

  Omal się nie złamałem i nie przeszedłem na drugą stronę (ciemną stronę mocy), kiedy pod gabinetem zabiegowym w mojej ulubionej przychodni zobaczyłem zanoszącą się od płaczu 4-letnią sąsiadkę. Marysia przyciskała wacik na rączce, w którą przed chwilę „niedobra pani pielęgniarka zrobiła kuju-kuju...”. Rodzice, „szczepionkowcy” na przemian podtykali córeczce lalkę, gumę do żucia i jajko z niespodzianką. Na szczęście gadżety szybko pomogły i dzielna Marysia odmaszerowała prawie uśmiechnięta spod gabinetu. Następny w kolejce byłem już ja...

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Twarze Mateusza M.

  11.10.2018 18:00:00

  Kim jest naprawdę Mateusz Morawiecki? - od pewnego czasu zastanawia się spora część naszego społeczeństwa.

  Czytaj dalej

 • Nie widziałem, ale mam swoje zdanie...

  02.10.2018 22:00:00

  To częsta „filozofia” gadających głów, czyli naszych polityków. Klasycznym przykładem jest ogólnopolska dyskusja jaka rozpętała się wokół filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. „Kler”. Prawicowi politycy i publicyści oraz niektórzy księża krytykują film, i oczywiście samego reżysera, za atak na Kościół katolicki (ciekawe, że jeszcze rok temu Smarzowski cieszył się wielkim uznaniem tych samych środowisk za film „Wołyń”). Krytykują, chociaż nie wiedzą co, bo filmu nie oglądali.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Gwiezdne wojny

  22.09.2018 13:31:25

  Kiedy obejrzałem „wyimaginowany” występ prezydenta Andrzeja Dudy w Leżajsku byłem przekonany, że długo nic gorsz(ącego)ego nie może nas spotkać. Ale oto szybko nastąpiło wydarzenie, które znów wstrząsnęło krajem. Doszło do starcia pomiędzy gwiazdami-celebrytkami: Kingą Rusin i Małgorzatą Majdan-Rozenek. Zagrzały się instagramy, fejsbuki i pudelki.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Taka konwencja...

  19.09.2018 20:00:00

  W ub. tygodniu na tzw. konwencjach wyborczych wszędzie tam, gdzie przemawiali przywódcy partyjni (i państwowi), słyszeliśmy cały repertuar sformułowań oryginalnych, śmiesznych i dziwnych. Przemówienia liderów w sporej części zawierały ataki na „onych”. Taka konwencja...

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Godzina „W’ Marka R.

  22.08.2018 19:00:00

  Patryk Jaki w Warszawie, Małgorzata Wassermann w Krakowie,... Marek Rutkowski w Ciechanowie.To trójka poważnych kandydatów (tej samej partii) na prezydentów trzech poważnych miast. (z określeniem "poważny" pewnie przesadziłem).

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Kogo grzeje?

  16.08.2018 14:00:00

  Tegoroczne upały dały się wszystkim we znaki, a najbardziej urzędnikom w Nowym Dworze Maz. Tamże burmistrz oraz niektórzy wójtowie z okolicznych gmin wyszli naprzeciw osłabionym słońcem podwładnym i skrócili im czas pracy (część z nich przychodziła godzinę wcześniej). Nieopatrznie „TC” zamieścił o tym informację i jakby mimochodem pochwalił pomysł („Upały wykańczają urzędników”). No i dostał za swoje!

  Czytaj dalej