Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 18 stycznia 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
 • Jak pandemia wpłynęła na rynek pracy?

  dziś 09:00:00

  W Żurominie, podobnie jak w całym kraju, obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną wpłynęły na wiele sektorów gospodarki. Bezrobocie w powiecie wahało się nieznacznie, jednak powoli się stabilizuje.

  Czytaj dalej

 • Stacja monitoringu suszy Zielonej

  31.12.2020 13:00:00

  W naszym regionie dotychczas nie było stacji monitorującej wilgotność gleby, dlatego dane nie były doprecyzowane. Taka stacja powstała teraz w Zielonej (pow. żuromiński, gm. Kuczbork).

  Czytaj dalej

 • Remont śluz przeciwpowodziowych

  19.12.2020 16:00:00

  Na kanale A w Pułtusku trwała przebudowa wałowych śluz przeciwpowodziowych o numerach 1 i 3. Prace zostały zlecone przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie.

  Czytaj dalej

 • Nie jesteś swój, nie dostaniesz nic...

  16.12.2020 09:00:00

  Do żadnego z samorządów w powiecie żuromińskim nie trafi nawet złotówka z rozdziału drugiej transzy rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, przeznaczonego na walkę z ekonomicznymi skutkami pandemii . Dlaczego? Samorządowcy mówią wprost, że pieniądze dostały gminy, miasta i powiaty, które są bliskie partii rządzącej.

  Czytaj dalej

 • Obwodnica Pułtuska. Rusza przetarg na projekt i budowę

  14.12.2020 10:00:00

  Na tę inwestycję pułtuszczanie czekają od lat. Obwodnica Pułtuska nabiera coraz bardziej realnych kształtów, choć na razie na papierze. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka wykonawcy budowy obwodnicy Pułtuska w ciągu DK61 wraz z korektą przebiegu DK57.

  Czytaj dalej

 • Sonda TC: Praworządność i budżet

  11.12.2020 08:30:00

  Już wiadomo - weta nie będzie. Polska i Węgry oraz pozostałe kraje członkowskie UE doszły wczoraj w Brukseli do porozumienia w sprawie powiązania unijnego budżetu z praworządnością. W bieżącym TC zamieściliśmy sondę na ten temat. Większość naszych rozmówców było za takim rozwiązaniem...

  Czytaj dalej

 • Ciechanów: Covid zaszkodził budżetowi miasta

  01.12.2020 10:29:44

  26 listopada ciechanowscy radni uchwalili budżet na przyszły rok. Jest on skromny, jeśli chodzi o wielkość planowanych inwestycji. Przewiduje się też spory deficyt, wynoszący ponad 7 mln zł. To efekt nie tylko pandemii, ale także rosnących wydatków na oświatę i braku dostępu do funduszy unijnych.

  Czytaj dalej

 • Ulice staromiejskie w lepszym stanie

  21.11.2020 10:00:00

  Dobiega końca realizacja kluczowej inwestycji samorządu Pułtuska, czyli remont ulic w starej części miasta. Obecnie trwa odtworzenie dawnej nawierzchni ulicy Konserwatorskiej, łączącej ul. P. Skargi z Rynkiem.

  Czytaj dalej