Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 06 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika Ciechanowkiego" na: https://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski . W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
 • Marszałek chce dokapitalizować lotnisko

  07.03.2019 08:00:00

  Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze i Agencja Mienia Wojskowego, jako udziałowcy strony rządowej lotniska w Modlinie podczas spotkania rady nadzorczej, które odbyło się we wtorek (5 marca) wstrzymali się od głosu ws. zaciągnięcia kredytu w wysokości 47 mln zł. W komunikacie mazowieckiego urzędu marszałkowskiego czytamy, że pieniądze zostałyby przeznaczone na budowę terminala oraz drogi kołowania i remont pasu startowego.

  Czytaj dalej

 • Blokowany Modlin. Zamiast ekonomii polityka?

  22.02.2019 18:30:00

  Padły deklaracje odkupienia udziałów lotniska w Modlinie, ale żadna strona się nie wychyla. Marszałek Mazowsza zadeklarował chęć ich odkupienia od Przedsiębiorstwa Państwowego ,,Portów Lotniczych”, które są jednym z udziałowców, po tym, jak media poinformowały o takiej chęci ze strony prezesa PPL. Konflikt o podwarszawski port toczy się od przeszło dwóch lat.

  Czytaj dalej

 • Potrzebny kredyt na rozwój Modlina

  19.10.2018 08:00:00

  Zaciągnięcie kredytu w wysokości 40 mln zł: 20 mln zł na rozbudowę terminala i drugie tyle na budowę dróg kołowania i płyt postojowych zakłada plan B zarządu lotniska w Modlinie. Pierwotnie planowano emisję obligacji w wysokości 60 mln zł, ale nie zgodzili się na to wszyscy udziałowcy, m.in. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL).

  Czytaj dalej

 • Rondo w tunelu czyli czego nie zobaczycie w Polsce

  26.12.2017 15:24:12

  Norwegia to kraina fiordów, gór, jezior, ropy naftowej i dobrobytu. Kraj typowo europejski, jednak wybierając się tam, warto poznać kilka interesujących i niekiedy zaskakujących faktów o nim.

  Czytaj dalej

 • Aleksander Doba w Ciechanowie. Skazany na sukces

  26.10.2017 12:38:44

  Maksyma Aleksandra Doby, emeryta z Polic koło Szczecina brzmi: „Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”. Ten niezwykle pogodny podróżnik, który swoją postawą zadziwił cały świat, pojawił się przed kilkoma dniami w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie.

  Czytaj dalej

 • Opowie, jak przepłynął Atlantyk

  07.10.2017 16:32:17

  Aleksander Doba to podróżnik, który w wieku 67 lat przepłynął samotnie Atlantyk kajakiem napędzanym tylko siłą mięśni. 10 października przyjedzie on do Ciechanowa. Będzie można się z nim spotkać w domu kultury.

  Czytaj dalej

 • Bergen - między trollem a fiordem

  07.07.2017 18:32:45

  Samolot powoli wyłania się z chmur. Oczom pasażerów ukazują się małe wysepki, pomiędzy którymi połyskują srebrzyste wody fiordów. Coraz wyraźniej dostrzec można małe domki malowniczo rozproszone i idealnie wkomponowane w okolicę. Jestem w Bergen.

  Czytaj dalej

 • Wakacyjne rozmówki: Oczarowany tureckimi klimatami

  05.07.2016 18:23:57

  * Z czym kojarzą się panu wakacje z dzieciństwa? - pytamy Andrzeja Kaliszewskiego, kierownika ciechanowskiego wydziału Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • MKS Ciechanów rozbił strzegowian

  Po prawie dziewięciu miesiącach przerwy, na stadionie przy 3 Maja w Ciechanowie ponownie rozegrano ligowy mecz o punkty. Zobacz galerie...

 • Liderzy już strzelają

  W ub. weekend zainaugurowały rozgrywki piłkarskie piłkarskim na północnym Mazowszu. Pierwsza kolejka ligi okręgowej wskazała czołówkę trzech zespołów, które urządziły swoim rywalom ostre strzelanie. Zobacz galerie...

 • Nagrody Zarządu Powiatu Ciechanowskiego dla twórców i animatorów kultury

  Fot. K. Kowalski Zobacz galerie...